СЕКРЕТЫ ТРАВ. ЭВКАЛИПТ
Народні методи зміцнення імунітету у дитини (Частина 1)
справочник лекарств с доказанной эффективностью
Медицинская консультация

Последний номер журнала

< Статьи о:

Як загартувати дитину (Частина 3)

Як загартувати дитину (Частина 3)

Крок третій. Повітряні ванни

Прекрасний загартовуючий і зміцнюючий спосіб – повітряні ванни.

З першими повітряними ваннами немовля знайомиться при перевдяганні й при зміні підгузників. Одна-дві хвилини без одягу – і повітряна ванна вже є. Але треба уважно стежити, щоб тільце дитини весь час залишалося рожевим і теплим. Через деякий час дуже поступово тривалість повітряних ванн можна довести до 10-15 хвилин, а їх кількість – до трьох разів на добу.

Для немовлят температура повітря під час повітряної ванни повинна бути близько +22 °С, для дітей старше року – не нижче +20 °С з поступовим зниженням до +18 °С.

Важливо! Повітряні ванни категорично протипоказані при лихоманці. Навіть найменші ознаки переохолодження («гусяча шкіра», тремтіння губ, млявість) – привід негайно одягнути і зігріти дитину.

Крок четвертий. Водні процедури

Найкраще дитячий організм зміцнюють водні процедури, а починати їх найкраще влітку, коли тепла погода захищає від переохолодження.

Найніжніша і найпростіша водна процедура – обтирання, яке можна починати приблизно з п'ятимісячного віку. Дуже важливо відразу ж після обтирання будь-якої частини тіла негайно розтерти її сухим рушником, аж поки шкіра трохи почервоніє (будь в якому випадку не можна перестаратися і заподіяти малюкові біль). Тільки після ретельного розтирання однієї ділянки тіла можна починати обтирання іншої. Вся процедура повинна займати не більше п'яти хвилин.

Важливо! Температура води для обтирання повинна бути +35 °С - +36 °С, щотижня температуру води знижують на один градус і доводять до +28 ° - +30 °С (для немовлят першого року життя).

Ще одна водна процедура – обливання, яке можна починати після того, як малюк звикне до обтирань (на це потрібно 2-3 тижні). Спочатку тривалість цієї процедури не повинна перевищувати півтори хвилини (а то і менше). Дуже важливо під час обливання НЕ намочити голову дитини. Справа в тому, що як би ретельно не витирали волосся, вони все одно якийсь час все ще буде мокрим, а це може стати причиною переохолодження. Після обливання, як і після розтирання, дитинку треба насухо витерти (але обережно і ніжно) і розтирарти тіло, поки шкіра не розігріється і не набуде червонуватого відтінку.

Водна процедура «майже для дорослих» і для дорослих насправді – душ. Дитині можна дозволити приймати душ не раніше (точніше, почати знайомити з душем), ніж у півтора року: до цього часу малюк уже повинен міцно стояти на ногах не тільки на підлозі або на землі, але і на мокрій поверхні ванни. Звичайно, мама завжди поруч, але все ж малюк повинен мати якусь самостійність. Спочатку душ для крихітки – це всього півтори хвилини, потім – довше, а потім ще довше. Знижувати температуру води слід вкрай акуратно, протягом тривалого часу (кілька тижнів, а то й місяців). Пам'ятайте, що до контрастного душу переходять дуже довго і все одно до цього готові далеко не всі. А ось прохолодний (але не холодний!) душ – з часом цілком реальний.

І водна процедура абсолютно для всіх – умивання. Так, навіть умивання може загартовувати! Температура води для вмивання теж змінюється в залежності від віку дитини і від її загартованості. Дитинку у віці одного року вмивають водичкою близько +25 ° С і дуже поступово, по мірі дорослішання, температуру можна знизити до +20 ° С.

Кілька фінальних зауважень

Іноді батьки починають загартовувати малюка відразу ж після його появи на світ, іноді до думки про загартовування призводить нескінченна низка викликів дільничного педіатра, лікарняних та візитів у медичні установи, іноді дитина, ставши старшою, сама висловлює таке бажання. А коли ж правильно? На щастя, вікових та часових обмежень для зміцнення здоров'я немає – загартовувати дитину можна і дійсно необхідно в будь-якому віці.

Увага! Загартовування неможливе при важкому або вкрай важкому стані здоров'я дитини будь-якого віку, коли лікарі борються за її життя.

 А перш ніж почати загартувальні процедури, необхідно врахувати ось що:

  • Вік дитини (від цього залежить вид процедур, їх тривалість та інтенсивність);
  • Частота захворювань на місяць і на рік;
  • Хронічні захворювання;
  • Вроджені патології;
  • Психологічний стан дитини;
  • Емоційно-психологічна атмосфера і взаємини в сім'ї;
  • Взаємини з ровесниками;
  • Харчування;
  • Індивідуальність дитини.

Начебто, і виділити щось неможливо, бо важливо абсолютно все без винятку. Але все ж особливу увагу слід звернути на емоційно-психологічні чинники – саме вони можуть бути причиною частих захворювань дитини, адже хвороба дуже часто виникає на грунті внутрішнього емоційного дисбалансу, коли інтереси дитини не відповідають тим вимогам, які до нього пред'являє життя (провокувати такий дисбаланс можуть і батьки, і ровесники, і вихователі в садку або шкільні вчителі). І давно не секрет, що майже не хворіють саме емоційно стабільні й емоційно благополучні діти.

Ну, що ж, загартовувати дитину і загартовуватися самим – значить, зміцнювати фундамент здоров'я на довгі роки і десятиліття. Саме загартовування – найефективніша профілактика застуд, захворювань дихальних шляхів, ГРВІ, серця; і саме загартовування дозволяє підтримувати тіло в необхідному тонусі й незмінно зберігати бадьорість духу, тому систематично і методично, послідовно і наполегливо «загартовуйся, якщо хочеш бути здоровий»!

Як загартувати дитину (Частина 2)

Як загартувати дитину (Частина 1)

Подготовила +Анастасия Михальченко

[ кстати, если информация на этой странице вам понравилась - нажмите фейсбучный like или гугл +1 чуть ниже - нам нравится такая форма одобрения того, что мы делаем для вас ;)]

Дата публикации: 22 Декабря 2013

Нравится