Прививка от гриппа снижает риск инсульта
Лучшие домашние средства от простуды и гриппа
справочник лекарств с доказанной эффективностью
Медицинская консультация

Последний номер журнала

< Статьи о: ,

Народні методи зміцнення імунітету у дитини (Частина 1)

Народні методи  зміцнення імунітету у дитини (Частина 1)

Трохи про імунітет

Здоров'я – це одна з головних цінностей у нашому житті. А здоров'я підростаючого покоління ще більш цінне. Тому слід стежити за здоров'ям малюка, щоб він ріс здоровим і сильним, а не слабким і хворобливим.

Імунітет – це здатність організму захищати себе. І це особливо важливо для дітей, адже організм дитини активно розвивається, і будь-які захворювання заважають нормальному розвитку. Щоб організм малюка міг захищати себе, потрібно зміцнювати його імунітет. І для цього дуже знадобляться перевірені часом народні засоби.

Із настанням холодів неминуче частішають випадки ГРЗ, грипу та застуди. Згідно з результатами досліджень, більшість сучасних школярів має ослаблену імунну систему, тому вони часто хворіють.

Чому ж у наших дітей такий слабкий імунітет? Дослідники стверджують, що якщо дитина часто хворіє (частіше 3-4 разів на рік) на грип або застуду, то це сигнал батькам, що у дочки чи у сина не все благополучно з печінкою, адже саме цей орган «відповідає» за імунну систему. Часто це буває тому, що діти вживають багато тістечок, взагалі борошняних виробів, цукерок, картоплі, які багаті на вуглеводи. І тоді відкривається шлях до ослаблення імунітету.

Дуже важливо приділяти увагу дитячому імунітету восени: хоч дитина і встигла відпочити за літо, але попереду спілкування з ровесниками в дитячому садку або в школі, і не секрет, що діти найчастіше заражаються інфекційними захворюваннями, потрапивши в колектив після тривалої перерви.

Що ж зробити, щоб попередити застуду чи інфекційне захворювання? Звичайно, сильний імунітет може захистити дитину, але як зміцнити імунну систему?

Лікарі всього світу вже давно б'ють тривогу, що сильний імунітет у сучасної людини (і тим більше у дитини) стає рідкістю. Негативно впливають на імунітет чимало факторів: генетика, харчування, забруднення навколишнього середовища...

Будь-яка мама хоче зміцнити імунітет своєї дитини, і дуже багато хто звертається до традиційних народних засобів, адже їх перевірив час і вони, як правило, доступні. А здорове харчування, здоровий спосіб життя і традиційні народні засоби разом забезпечать чудовий результат і захистять дитину (та й не тільки дитину) від інфекцій, застуд і багатьох серйозних захворювань.

Програма зміцнення дитячого імунітету

По-перше, свіже повітря. Свіже повітря здавна вважається запорукою міцного здоров'я, і тому прогулянки на свіжому повітрі в будь-яку погоду (крім, можливо, дуже сильного дощу або снігопаду) повинні стати звичкою і потребою. Навіть коротка прогулянка на свіжому повітрі покращує апетит і сон, а дитина стає більш витривалою.

Чудово, якщо на свіжому повітрі малюк буде проводити хоча б дві години на день. Особливо, якщо на вулиці тепло і світить сонечко. Так званий сонячний вітамін, який ми знаємо як вітамін D, організм продукує тільки за допомогою сонячних променів, а вже він допомагає краще засвоюватися кальцію – головному будівельному матеріалу для кісток, які активно ростуть.

По-друге, не перестарайтеся, закутуючи дитину. Слідкуйте, щоб малюк завжди був одягнений по погоді. Багато мам і бабусь намагаються одягнути дитину тепліше, щоб чадо десь не підхопило застуду. Але така увага приносить, швидше, шкоду, аніж користь. Адже дитячий організм миттєво відреагує на будь протяг і на найменший подих вітру. Подумайте самі, якщо ви йдете на вулицю в легкій блузі, то навіщо надягати на дитину светр і куртку? Адже дитина рухається набагато більше, а рух – це життя! Чим більше рухається дитина, тим більше розвиваються її скелет і м'язова тканина. Особливо це стосується дітей до трирічного віку. Вирушивши на прогулянку, проведіть час на ігровому майданчику, де дитина зможе не тільки подихати свіжим повітрям, але й полазити по гірках, покататися на гойдалках...

Дитині старшого віку можна купити велосипед, роликові ковзани, скейт або будь-яку іншу іграшку для руху.

По-третє, вітаміни в таблетках. Звичайно, цей засіб не можна вважати зовсім вже старовинним. Але до таблетованих засобів зверталися мами не одного покоління, і не одне покоління пам'ятає «смачненькі вітамінки». Отож вітаміни в таблетках теж можна зарахувати до улюблених і популярних в народі засобів. А якщо вітаміни правильно підібрати і правильно приймати, то вони, безумовно, принесуть дитині тільки користь. Тому, якщо ви вирішили зміцнювати імунітет свого малюка за допомогою «вітамінок», то обов'язково порадьтеся з дільничним педіатром. Тільки після ретельного огляду та вивчення результатів клінічних аналізів лікар зможе порадити той вітамінний комплекс, який найкраще підійде саме вашому малюкові.

По-четверте, відпочинок і сон. Правильний відпочинок і хороший сон – це запорука гарного самопочуття не тільки для дитини, але й для дорослого. Вчені довели, що фізіологічне зміцнення імунітету під час сну відбувається незрівнянно швидше. Тому не варто відмовлятися від денного сну. Але дуже важливо, щоб дитина спала саме стільки, скільки їй треба – брак сну, звичайно, дуже шкідливий, але не корисний і його надлишок. Це саме той випадок, коли багато добре – теж погано.

Для зміцнення імунітету дуже важливе харчування. Те, що дитина їсть, чинить величезний вплив на його імунітет. Тому в раціоні малюка обов'язково повинні бути страви, багаті найрізноманітнішими вітамінами, мікро-і макроелементами, клітковиною й іншими корисними речами. Овочі, фрукти та зелень в дитячому раціоні повинні бути неодмінно. Але треба стежити, щоб усі продукти були якісними, адже дитячий організм дуже чутливо реагує абсолютно на все.

Харчуватися дитина повинна по режиму, а не хаотично, щоб енергія, яка так потрібна маленькій людині під час ігор, спілкування з ровесниками – дуже важливої складової пізнання світу, – поповнювалася вчасно і рівномірно. У дитячому меню обов'язкові м'ясо, риба, яйця, зернові, овочі, фрукти, горіхи.

Зайва кількість вуглеводів і жирів для здоров'я зовсім не корисна (швидше, шкідлива) – відомо, що гладкі та й просто схильні до повноти діти набагато частіше хворіють, а їхній імунітет набагато слабкіший.

Загартовування. Зміцнити імунітет малюка можна за допомогою простого загартовування. А починати краще зі звичайних повітряних ванн відразу після народження.

Народні методи  зміцнення імунітету у дитини (Частина 2)

Подготовила +Анастасия Михальченко

[ кстати, если информация на этой странице вам понравилась - нажмите фейсбучный like или гугл +1 чуть ниже - нам нравится такая форма одобрения того, что мы делаем для вас ;)]

Дата публикации: 13 Декабря 2013

Нравится