Що додати в чай? (Частина 1)
Плат узорный
справочник лекарств с доказанной эффективностью
Медицинская консультация

Последний номер журнала

< Статьи о:

Як загартувати дитину (Частина 2)

Як загартувати дитину (Частина 2)

Декілька застережень

Важливо! Ніхто не буде й сперечатися, що сонце – джерело життя. Але не можна забувати, що прямі сонячні промені протипоказані дітям, які страждають на анемію; дітям з підвищеною нервовою збудливістю; в гострий період будь-якого захворювання; дітям, які страждають на фотозалежну форму дерматиту... А вже при (не дай Бог) малярії, туберкульозі, при захворюваннях щитовидної залози або серцево-судинної системи, при розладах шлунково-кишкового тракту сонячні ванни взагалі протипоказані. Але як же без сонця? Тут нічого не вдієш, і прямих сонячних променів доведеться уникати. Але вихід є – можна перебувати під розсіяними сонячними променями (в тіні дерев, наприклад, під спеціальними тентами, у відкритих альтанках), виходити на вулицю в ранкові години (до десяти ранку, наприклад) або ввечері, коли сонце вже сідає. І пам'ятайте, що маленькі алергіки охолоджуються (відповідно, і починають мерзнути) значно швидше, ніж інші діти.

Важливо! Процедури загартовування категорично не можна починати, коли дитина хворіє або відразу ж після одужання – для ослабленого дитячого організму це занадто серйозне навантаження.

Важливо! Занадто ослаблені діти з блідою і майже прозорою шкірою переохолоджуються дуже швидко, і знижувати температуру води для будь-яких процедур треба надзвичайно обережно, а після процедур таку дитину треба дуже енергійно розтирати рушником (так посилиться кровообіг).

Важливо! Не варто починати загартовування, якщо малюк тільки недавно почав ходити в садок – у такій ситуації дитячий організм стає ще більш чутливим, як і в результаті будь-якої різкої зміни обстановки.

Важливо! Якщо ви почали загартовувати свою дитину, майте на увазі, що тривалі перерви зводять всі зусилля до нуля: результату двох-трьох місяців загартовування вистачає всього максимум на тиждень без звичних процедур. Отож загартовування повинно бути не якоюсь тимчасовою програмою, а має стати способом життя.

Крок перший. Провітрювання

Якщо ви вирішили починати загартовування свого малюка, то ваш перший крок – провітрювання кімнати. Причому провітрювання – це не трохи прочинені на дві-три хвилини двері в іншу кімнату при наглухо закритих вікнах, включаючи кватирки. У теплу погоду кватирка (а то і вікно) може бути відкрита постійно. У прохолодну погоду необхідно відкривати кватирку або вікно і провітрювати кімнату до тих пір, поки температура повітря не знизиться на 2 °С (це початковий етап), а потім і на 5 °С. І погода за вікном не має ніякого значення – дитячу кімнату необхідно провітрювати (і протягом дня, і, тим більше, перед сном). Кращий варіант – привчити дитину спати, коли кватирка відкрита, але в цьому випадку треба уважно стежити, щоб не було протягів.

Важливо! Якщо дитина вже не немовля, а дошкільнятко або навіть підліток, провітрювання все одно залишається обов'язковим. Сон при 27 °С не принесе необхідної користі, оптимальна температура для сну – близько 20 °С.

Крок другий. Прогулянки

Гуляти, гуляти і гуляти! На вулицю, на вулицю, на вулицю! Прогулянка – це не заохочення, прогулянка – це життєва необхідність. І кожен день, у будь-яку погоду, незалежно від віку – у двір, на бульвар, у парк (одним словом, на повітря)! Саме прогулянки підвищують тонус нервової та ендокринної систем організму, який росте, покращують травлення, позитивно впливають на серцево-судинну і дихальну системи, а кількість еритроцитів і гемоглобіну в крові підвищується.

Малюк з'явився на світ в теплу пору року? Гуляти з ним можна відразу ж після повернення з пологового будинку, якщо повітря на вулиці достатньо тепле і його температура не опускається нижче +15 ° С. А якщо дитина народилася в холодний період, то з першою прогулянкою доведеться почекати близько місяця, якщо температура повітря на вулиці не нижче -5 ° С. І до прогулянок крихітку треба підготувати: одягнути так, як будете одягати, щоб вийти на вулицю, і поставити ліжечко біля відкритої кватирки (спочатку на 5-10 хвилин, а потім збільшувати час до 45 хвилин). Починати зимові прогулянки треба в ясні й тихі дні. Гуляти в будь-яку погоду можна тільки з уже зміцнілим і звиклим до прогулянок малюком.

Вдень немовляті дуже корисно спати на відкритому повітрі, і якщо немає можливості стільки часу провести з ним на вулиці, то візочок можна поставити на балконі. І в будь-якому випадку кімната, у якій знаходиться немовля, повинна ретельно провітрюватися, а спати маляті краще при відкритій кватирці (це дійсно дуже важливо!).

Важливо! Дитина будь-якого віку повинна проводити на свіжому повітрі достатньо часу. День слід планувати так, щоб і дошкільня, і старшокласник могли якийсь час провести на вулиці

Як загартувати дитину (Частина 3)

Як загартувати дитину (Частина 1)

Подготовила +Анастасия Михальченко

[ кстати, если информация на этой странице вам понравилась - нажмите фейсбучный like или гугл +1 чуть ниже - нам нравится такая форма одобрения того, что мы делаем для вас ;)]

Дата публикации: 21 Декабря 2013

Нравится