ЖЕРТВЫ МОДЫ «ОТ КУТЮР»
Какие методы профилактики и лечения простуды эффективны?
справочник лекарств с доказанной эффективностью
Медицинская консультация

Последний номер журнала

< Статьи о:

Зимові розваги

Зимові розваги

Зима-зимонька, така непередбачувана: то лютує заметілями, то лагідно стелить під ноги пухкеньким сніжком, іноді лякає тріскучим  морозом, а іноді перетворює дороги на мокру снігову кашу. Але ж так хочеться розважитися, провести зимові вихідні дні цікаво й весело. Отож поговоримо про зимові розваги, які ми можемо дозволити собі при наявності снігу та льоду

Лижі

Може, хтось ніколи не пробував кататися на лижах? Тоді саме час спробувати! Це не просто зимовий вид спорту, лижі — прекрасний відпочинок від повсякденних проблем, а також спосіб підняти собі настрій та життєвий тонус.

Ви тільки уявіть: прекрасний зимовий день, чи то сонячний, чи може й похмурий, а ви рівномірними кроками легко сковзаєте на лижах по засніженому полю чи, може, в парку, чи приміським лісочком. Катання на лижах — один із найкращих видів спорту по своїй позитивній дії на організм людини, який пропорційно розвиває м’язову систему, активізує обмін речовин, ліквідує застійні прояви в організмі, викликані гіподинамією. Катання на лижах надзвичайно позитивно  розвиває й зміцнює систему кровообігу та дихання, а також сприяє зміцненню опорно-рухового апарату, покращуючи функцію суглобів, кісток і зв’язок. А як відомо, це все сприяє нашому активному довголіттю.
На лижах можна не тільки відмірювати кілометри на рівнині, а також з’їжджати з гірок, ця розвага подобається всім — і дітям, і дорослим, адже навіть тоді, коли падаєш у сніговий замет, зазвичай це не боляче, а, скоріше, весело (ми говоримо не про гірськолижний спорт, а про просте аматорське катання), особливо коли поряд друзі чи рідні. Будьте впевнені: проведений таким чином день принесе велику втіху, допоможе забути всі проблеми та негаразди, а свіже повітря та борсання у снігу підбадьорить фізично.

Звичайно ж, для лижної прогулянки вдягтися потрібно відповідним чином. У жодному випадку не закутуватися занадто тепло, адже заняття лижним спортом потребує рухливості та великої витрати енергії, і обов’язково потрібно вдягати шапочку та рукавички.

Ковзани та інше

А хто не любить ковзани? Частенько взимку на замерзлих річках та озерах хлопці ганяють у хокей, а дівчатка уявляють себе знаними фігуристками. Чому ж це не робити всією сім’єю? Татко може приєднатися до сина й пограти з ним у хокей, а мама разом з донькою виконати нескладні піруети на льоду. Зараз у містах з катанням на ковзанах практично немає проблеми: це і відкриті ковзанки, а якщо немає бажання  піддавати себе проявам вередливої погоди, завжди є можливість відпочити на ковзанках критих, які працюють цілий рік, а не тільки взимку. Та все ж ковзани — це зимова розвага.

Катання на ковзанах під силу будь-кому, хоч офісному працівнику, хоч робітнику з будівництва. Цей вид спорту також дуже добре допомагає обміну речовин у організмі, регулює дихання, максимально та рівномірно насичує киснем всі органи й тканини, допомагає якомога скоріше видаляти з організму всі продукти розпаду. Катання на ковзанах розвиває рухливість суглобів, виправляє статуру, дозволяє контролювати вагу. Крім всього, воно  сприяє розвитку координації рухів. Дуже важливо, що, крім фізичної розрядки, воно має високий емоційний вплив, підвищує тонус організму, звеселяє душу, бадьорить.

А ще, окрім лиж і ковзанів, можна спускатися з гірки на санчатах. Може здатися, що це зовсім дитяча розвага, але не поспішайте з висновками. Спробуйте декілька разів з’їхати з гірки — такого піднесення настрою навіть уявити неможливо.
Гарний настрій сприяє запобіганню всіляким захворюванням, а чудово проведений зимовий вихідний день принесе натхнення на увесь робочий тиждень. І зовсім не важливо, які саме зимові розваги ви для себе вибрали: лижі, ковзани чи санчата — головне, що взимку теж можна прекрасно відпочити на свіжому повітрі, отримати задоволення та зміцнити здоров’я.

Подготовила +Анастасия Михальченко

[ кстати, если информация на этой странице вам понравилась - нажмите фейсбучный like или гугл +1 чуть ниже - нам нравится такая форма одобрения того, что мы делаем для вас ;)]

Дата публикации: 25 Декабря 2013

Автор: 

Нравится