Болезни
< Статьи о: , , , , , | Онлайн диагностика психосоматических заболеваний и стресса > |
Прадавня цілителька
Запах глиці завжди навіває спомини про світлий сосновий бір, пронизаний сонячним промінням, яке виграє на рудих шорстких стовбурах, чи про темний загадковий, неначе з прадавньої казки ліс, у якому, крім ялин, нічого більше не росте, бо під густі віти не проникає жоден промінчик. А інколи цей гострий аромат переносить нас у веселе зимове свято, повертає у дитинство
Не зовсім листя
Із давніх-давен сосна і ялина цінувалися, як символ стійкості й вічного життя. Людей завжди дивувало те, що навіть найсильніші морози не спроможні погубити ці дивовижні вічнозелені дерева та змусити їх скинути зелені шати, як це роблять всі інші кущі та дерева. І, мабуть, тому наші пращури почали звертатись до них за допомогою, намагаючись позбавитись від всіляких хвороб, укріпити здоров’я тіла та духу. З прадавніх часів люди виготовляли ліки з соснових та ялинових бруньок і глиці. Бруньки починають заготовляти ще у лютому, та у березні. Вони мають високий вміст ефірних олій – 0, 36%, смоли, вітамінів С, К, крохмалю, гірких та дубильних речовини, мінеральних солей.
Глицю ж збирають цілий рік. Для лікувальних цілей бажано використовувати цьогорічну глицю, бо саме в ній найбільше корисних речовин, особливо вітаміну С і В1. У сосновій та ялиновій глиці надзвичайно високий вміст вітамінів B1, B2, B3, B6, H, E, K, P, PP, алюмінію, заліза, каротину, кобальту, марганцю, міді, фітонцидів, ефірних олій — 0,13–0,3 %, дубильних речовин — 5 %, антоціанів, смолистих речовини — 7–12 %, алкалоїдів та мікроелементів. Крім цього, глиця багата на аскорбінову кислоту — 0,1–0,3 %, вміст якої стає значно вищим восени та взимку. Ось такий багатющий склад має це трансформоване в гострі голки листя. Які ж недуги допомагає воно лікувати? Яку ж цінність глиця пронесла у собі через сторіччя?
І недуги відступали
Ще в сиву давнину люди помітили, що, жуючи глицю, можна запобігти такому недугу, як цинга. Тому взимку, коли закінчувались запаси свіжих овочів та фруктів, люди заварювали глицю або ж просто жували її. Під час війни солдатам також давали відвар з глиці для підвищення імунітету, поповнення виснаженого організму полівітамінами, насамперед вітаміном С та каротином.
Із глиці ялин готують лікарські препарати для лікування серцево-судинних та грибкових захворювань, хвороб головного мозку, цинги, бронхіальної астми, використовують для активізації кровотворення та прискорення метаболізму.
Соснову глицю у народній медицині використовують для лікування судин при міопатії, розсіяному склерозі, облітеруючому ентериті, хворобах нирок, геморою, дистонії судин головного мозку, контрактурному судомному стані, атрофії очного нерву, відшаруванні сітківки ока. Препарати з глиці та бруньок допомагають виведенню радіонуклідів та в боротьбі зі страшною недугою — туберкульозом.
Народні рецепти
Отож декілька рецептів з глиці, що використовуються в народній медицині.
Відвар для покращення зору готувати дуже просто: 5 столових ложок подрібненої глиці залити кип’ятком, залишити на ніч, процідити та пити по одній столовій ложці 4 рази на день після їди.
При хворобах серця, судин, для виведення радіонуклідів можна пити чай з глиці. В цей чай можна додавати трави такі як звіробій, м’яту, верес, листя малини, смородини. Такий чай можна пити протягом дня, у будь якій кількості.
При захворюваннях суглобів, дихальної системи, дерматитах, зайвій вазі, нервовому перенапруженні добре приймати ванни з глиці. Півтора-два кілограми гілочок сосни чи ялини залити літром води, настояти 20 хвилин, процідити й додати у ванну. Приймати таку заспокійливу ванну краще перед сном, протягом 20–30 хвилин.
Є ще багато народних рецептів з використанням глиці, що використовувались людьми протягом тисячоліть. Отож завжди слід пам’ятати про цю прадавню цілительку, яка виручала людей, лікувала, давала силу та наснагу і не втратила свого лікувального значення до сьогодні.
Подготовила +Анастасия Михальченко
[ кстати, если информация на этой странице вам понравилась - нажмите фейсбучный like или гугл +1 чуть ниже - нам нравится такая форма одобрения того, что мы делаем для вас ;)]
Дата публикации: 29 Января 2014
- КОГДА СПЯЩИЙ ПРОСНЕТСЯ…
- ЦЕЛУЯ БЕЛОСНЕЖКУ
- Территория «ЭКС»
- Весенние капризы природы
- Почему мы целуемся? Стоит ли делать это?
- Переплетение работы и личной жизни – плохо или хорошо? (Часть 3)
- Что такое гипертония?
- Переплетение работы и личной жизни – плохо или хорошо? (Часть 2)
- Переплетение работы и личной жизни – плохо или хорошо? (Часть 1)