Онлайн диагностика беременности
Между ангелом и бесом
УЛЬТРАЗВУК: ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ
справочник лекарств с доказанной эффективностью
Медицинская консультация

Последний номер журнала

< Статьи о: Онлайн диагностика беременности >

І чому так хочеться солоненького?

І чому так хочеться солоненького?

Із почутої розмови у міському транспорті.
Вагітна молода жіночка ділиться зі своєю подругою:
— Так хочеться солоного, просто неможливо стриматися. Солоні огірки, оселедець, навіть просто  шматочок посоленого хліба їм кожного дня.
— О, то у тебе буде хлопчик, бо якщо чекають дівчинку, зазвичай тягне на солодке, — із виглядом знавця зауважила подруга, притискуючи до себе пухкеньку чорняву дівчинку років, може, двох.
Ця розмова нагадала, що під час вагітності мені дуже хотілося солодкого, а народився син. Знаючи, що бажання солодкого чи солоного або ще чогось незвичного для повсякденного раціону не має ніякого відношення до статі майбутньої дитини, я тільки посміхнулася і подумки порадила майбутній мамі звернутись до свого лікаря

Харчові уподобання
Отож чому під час вагітності жінкам частенько хочеться якихось специфічних продуктів. Іноді це буває саме та їжа, яка до вагітності жінці навіть не подобалася. Наші бабусі пов’язували таку пристрасть до деяких харчових продуктів із тим, що у організмі не вистачає чогось корисного для вагітної жінки чи для малюка у лоні матері. Ось тільки чого?
Не так давно проведені дослідження виявили, що майже 40 % вагітних жінок увесь час мають бажання з’їсти щось солоденьке, 33 %  — щось солоненьке, чогось гостренького хочуть з’їсти 17 % вагітних жінок, а от кислі й терпкі  продукти, такі як яблука чи цитрусові, мають бажання споживати тільки 10 %.
До сьогодні лікарі ще не прийшли до єдиного висновку, чому у багатьох вагітних жінок виникають харчові уподобання. Деякі вчені вважають це проявом дефіциту певних поживних речовин у дієті вагітної жінки, дехто вважає це проявом гормональних змін, які виникають у жінок під час вагітності. Адже такі зміни можуть викликати пристрасть навіть до тих продуктів, які жінка до вагітності не сприймала навіть на запах, або ж навпаки — донедавна улюблені страви  починають викликати неприйняття аж до нудоти.
Як ми знаємо, споживання їжі й наші емоційні сприйняття тісно пов’язані між собою. Отож вагітна жінка може несвідомо хотіти деяких продуктів у відповідь на емоційні подразники. Багато вагітних хочуть саме тих продуктів, які нагадують їм дитинство чи якісь культурні або релігійні традиції. Це, так би мовити, «ностальгійні» продукти, особливо, якщо жінка не може знаходитися у знайомому середовищі в такий відповідальний момент свого життя.
Іноді ж харчові уподобання виникають саме на фізіологічному підґрунті, такому, як вранішнє недомагання й нудота. Тоді може виникнути бажання їсти продукти, які вміщують соду.

Розповсюджені уподобання

Частенько вагітні жінки, йдучи за своїми бажаннями, починають споживати  шкідливу як для себе, так і для майбутньої дитини їжу. Але ж зовсім відмовлятися від солодкого, солоного, кислого чи гострого, якщо все ж таки дуже хочеться,  не треба, та в альтернативному варіанті здорового збалансованого  харчування.
Ось харчові уподобання, які зустрічаються найчастіше, і продукти-замінники.
Морозиво можна замінити знежиреним замороженим йогуртом, що буде співпадати з потребами організму вагітної жінки за вмістом кальцію, але без зайвих калорій.
Шоколад можна спробувати замінити на знежирений гарячий шоколад, поливши ним декілька фруктів. Таким чином, ви ніби поласували шоколадом і в той же час з’їли корисні фрукти.
Замість цукерок та інших солодощів спробувати насолодитися сухофруктами, такими як  курага, родзинки, фініки, інжир і багато інших дуже смачних і надзвичайно корисних, особливо для вагітних жінок.
Як кисленьке можна їсти потроху квашену капусту чи огірочок, а також вичавити лимон на рибу, «вбивши» таким чином «двох зайців»: з’їли і кисленьке, і корисну рибу.
Звичайно ж, іноді можна потішити себе невеличкими порціями і не дуже корисного морозива, і малесеньким шматочком шоколаду чи ще чогось такого бажаного, але шкідливого, та це тільки тоді, коли вже зовсім стає несила від бажання щось з’їсти із забороненого списку.

Дивні уподобання
Але під час вагітності у жінок виникають і досить дивні уподобання, такі як бажання споживати зовсім неїстівні речі. Наприклад, деякі вагітні жінки мають бажання їсти крейду, вугілля, зубну пасту чи мило, дехто їсть глину, пісок чи навіть землю. Такі дивні уподобання вказують на необхідність негайно проконсультуватися з лікарем. Це може вказувати не тільки на дефіцит заліза, йоду чи вітамінів, але й на якісь психічні розлади. При вчасному звертанні до лікаря спеціаліст зможе вчасно поставити діагноз і допомогти жінці і її майбутній дитині.
І чому ж так хочеться солоненького?

І все ж таки, чому так хочеться солоненького?
Причин, при яких вагітній жінці хочеться солоненького, може бути багато. Звернувшися до лікаря, можна дізнатися про справжню причину, але підозри можуть виникнути і у самої жінки, якщо вона знатиме, що бажання поїсти солоного може бути викликає інфекцією чи запаленням або проблемами, пов’язаними із сечостатевою системою.
Гостре бажання поїсти кисленького може бути викликане зниженою шлунковою кислотністю, при недостатній кількості шлункового соку.
Нервове та розумове перенапруження, яке частенько спостерігається у вагітних жінок, може викликати бажання споживати багато солодощів.
Дивне бажання їсти крейду виникає саме в той час коли у дитини, яка знаходиться у лоні матері, формується кісткова система: як наслідок у майбутньої мами виникає недостача кальцію та вітаміну D. Можливо, збільшення у раціоні рибних та молочних продуктів зможе компенсувати цю нестачу, але лікар може порекомендувати і більш дієві препарати для підтримання вашого здоров’я та здоров’я  майбутньої дитини.
Бажання їсти банани може бути викликане нестачею калію, а пристрасть до лимонів і журавлини — нестачею вітаміну С і того ж таки калію.
Отож харчові уподобання під час вагітності можуть багато чого підказати жінці про стан її здоров’я. Адже кожна жінка хоче народити здорову дитину й сама залишитися здоровою, щоб мати можливість насолоджуватися щастям материнства. Дуже важливо, що харчові вподобання, які раптово змінюються, дають можливість лікарю, який спостерігає за здоров’ям майбутньої мами, вчасно виявити проблему і вжити адекватних заходів для її усунення і покращення здоров’я жінки.
Тож завжди потрібно дослухатися до потреб свого організму, особливо у такий відповідальний, важкий і в той же час радісний період життя, як очікування дитини.

Подготовила +Анастасия Михальченко

[ кстати, если информация на этой странице вам понравилась - нажмите фейсбучный like или гугл +1 чуть ниже - нам нравится такая форма одобрения того, что мы делаем для вас ;)]

Дата публикации: 15 Октября 2012

Автор: 

Нравится