Какие методы профилактики и лечения простуды эффективны?
Лучшие домашние средства от простуды и гриппа
справочник лекарств с доказанной эффективностью
Медицинская консультация

Последний номер журнала

< Статьи о: , , ,

Спеції для задоволення і здоровя

Спеції для задоволення і здоровя

Спеції (лат., прянощі) — прянощі, які додають до страви для поліпшення смаку й аромату; приправа, заправа, присмака.
(Словник іншомовних слів)

Чарівний аромат розливається по кухні, пахне так, що, як-то кажуть, слинки капають. Так може пахнути тільки молода картопелька, приправлена часничком і зеленим кропом. Хоча, почекайте, ось, крізь цей аромат, що заполонив не тільки кухню, а також усі помисли тих, хто знаходиться поряд, пробивається тонкий запах лаврового листу й тим’яну, змішаного з густим м’ясним запахом. Гості, які зібралися за столом, в передчутті смакоти оповиті п’янкими ароматами. Спеції завжди надають нашим стравам особливої святковості й збуджують апетит.

Спеції для задоволення.

Спеції додаються у страви з прадавніх часів. Мабуть, ще наші далекі предки, як тільки навчилися готувати м’ясо й коріння на вогні, почали приправляти його диким часником і гілочками розмарину. Хрін, петрушка й кріп досить давні гості на нашому столі. За останні десятиліття розмаїття спецій, якими ми можемо користуватися, стало практично безмежним. Отож, ми не цураємося нової можливості й із задоволенням додаємо їх у великій кількості для надання нашим стравам вишуканих ароматів і смаків.

Величезна кількість спецій, привезених із різних кінців світу, дали нам змогу приєднатися до різних кухонь, навіть до таких специфічних, як індійська чи китайська. Іноді, додаючи до страви якусь із спецій, навіть не замислюєшся, що зовсім недавно доступними були, в основному, такі приправи, як перець, гвоздика, гірчиця, хрін, часник, цибуля, кріп, петрушка та деякі інші. Вони добре задовольняли смаки наших бабусь і батьків. До речі, наші смаки і по сьогоднішній день задовольняють. Та ми все ж таки маємо змогу насолоджуватися й більш вишуканими смаками й ароматами. Естрагон, коріандр, базилік додаємо до м’яса, щоб підкреслити його смак; орегано, зіру, імбир додаємо до овочів: шафран, куркуму добре додавати до рису, надаючи йому гарного кольору й тонкого аромату. Отож, можна сказати, ми використовуємо різноманітні спеції переважно заради вишуканого запаху й задоволення смаку.

 

Спеції для здоров’я

Та спеції можна використовувати не тільки заради втіхи, але і для поліпшення здоров’я. Звичайно, багато лікарів заперечують проти спецій в якості ліків, але, якщо використовувати їх розумно, без надмірності, то багато спецій надзвичайно корисні. Наприклад, хрін! Так, хрін не тільки збуджує апетит, але ще й надзвичайно корисний. Багатий на вуглеводи (більш ніж 16 %), білки (2, 5 %), клітковину (близько 3 %), також багатий мінеральними солями, такими як калій, кальцій, фосфор, натрій і вітамін С. Фітонциди надають хріну дезинфікуючі й антисептичні якості.

Кріп і петрушка багаті на вітаміни Р, К, Е С, мінеральні солі й мікроелементи. Вітамін С корисний для запобігання простудним та інфекційним захворюванням, підвищує працездатність, регулює обмін речовин. Кріп здавна використовувався при головних болях, а петрушку рекомендують їсти чоловікам для підвищення потенції.

Імбир на Сході використовували не тільки як спецію, але й для лікування кашлю, бронхіту, головного болю. Чай з імбиром — чудовий засіб для підняття фізичного й розумового тонусу, допомагає долати стресові ситуації, знімає втому після тяжкої щоденної праці. Ефірні олії з імбиру — гарний імуностимулятор, допомагають при бронхіальній астмі й алергічних захворюваннях.

Куркума – натуральний антибіотик, покращує травлення, нормалізує кишкову флору, регулює обмін речовин, оптимізує метаболізм.

Кориця допомагає знизити рівень цукру в крові й підвищує ефективність інсуліну й антиоксидантного захисту.

Все вищезгадане сказано дуже стисло й про дуже невеличку кількість спецій, але, як можна помітити, усе, чим приправляємо наші страви, може принести користь здоров’ю. Отож, насолоджуючись божественним ароматом страв зі спеціями, ми можемо додавати собі краплиночку здоров’я.

Подготовила +Анастасия Михальченко

[ кстати, если информация на этой странице вам понравилась - нажмите фейсбучный like или гугл +1 чуть ниже - нам нравится такая форма одобрения того, что мы делаем для вас ;)]

Дата публикации: 15 Октября 2012

Автор: 

Нравится