Онлайн диагностика ангины
Аспирин – лучшее средство от ангины
Странные домашние лечебные средства: факт или фальшивка? (Часть 2)
справочник лекарств с доказанной эффективностью
Медицинская консультация

Последний номер журнала

< Статьи о: , , , , , , Онлайн диагностика ангины >

ЕФІРНІ ОЛІЇ ЗДАТНІ ВПЛИВАТИ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ

ЕФІРНІ ОЛІЇ ЗДАТНІ ВПЛИВАТИ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ

На сьогодні відомо більше 3000 ефіроолійних рослин, проте промислового значення набули лише близько 300. Більшість з них отримують з тропічних і субтропічних культур.

Незважаючи на широке застосування в косметології, медицині, харчовій промисловості, біологічна роль ефірних олій ще й досі остаточно не з’ясована. Відомо, наприклад, що летючі речовини, які містяться у різних частинах рослин, здатні приваблювати або відлякувати.

Результати клінічних досліджень підтвердили здатність ефірних олій впливати на людський організм. Вони чинять протизапальну, бактерицидну, антисептичну, регенерувальну, розслаблювальну або, навпаки, тонізуючу дію. Деякі їх компоненти мають гормоноподібну структуру і беруть участь, яку психічних так і у фізичних процесах. Так, ефірні олії широко застосовують при лікуванні нервово-психічних захворювань.

НЕВИПРАВДАНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ЕФІРНИХ ОЛІЙ У ВИСОКИХ ДОЗАХ АБО ВИКОРИСТАННЯ НЕЯКІСНОЇ ПРОДУКЦІЇ МОЖЕ ВИКЛИКАТИ ГОЛОВНИЙ БІЛЬ ТА НАВІТЬ ПРИЗВЕСТИ ДО СЕРЙОЗНИХ НАСЛІДКІВ

Кожна природна ефірна олія, має особливий хімічний склад, що визначає аромат, колір, летючість і шляхи впливу на організм.

Які властивості ефірних олій зумовили застосування в ароматерапії? Насамперед виражена біологічна активність – здатність очищати дихальні шляхи, посилювати кровообіг, активізувати функцію ендокринних залоз, змінювати захисні сили організму, а також впливати на нервову систему. Широкий вибір ефірних олій дає змогу індивідуально підходити до лікування кожного хворого, що дуже важливо, зважаючи на підвищену чутливість деяких пацієнтів до ароматерапії.

Такі фізичні властивості як летючість, розчинність, сприяють їх швидкому проникненню ефірних олій у шкіру. Вони легко всмоктуються, тоді як жирні рослинні олії залишаються на поверхні. Саме тому їх включають до складу багатьох косметичних засобів догляду за шкірою: вони заспокоюють, очищують, оновлюють і відбілюють, до того ж виявляють високу антиоксидантну активність, тому не потребують додаткових консервантів.

До істотних переваг цих засобів належить також економічність використання. Ефірні олії є висококонцентрованими речовинами, їх застосовують у незначних кількостях (краплями), що є важливим для промислового виробництва.

І, нарешті, вони мають приємний запах, який викликає позитивні емоції, сприяє створенню гарного настрою у пацієнта.

Дата публикации: 6 Мая 2021

Нравится