Резиновые сапоги-скороходы
ФАРМАЦЕВТИЧЕСКАЯ ОПЕКА – ОСНОВНОЕ НАПРАВЛЕНИЕ ПРОФЕССИОНАЛЬНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ПРОВИЗОРА
справочник лекарств с доказанной эффективностью
Медицинская консультация

Последний номер журнала

< Статьи о: ,

Народні методи зміцнення імунітету у дитини (Частина 2)

Народні методи  зміцнення імунітету у дитини (Частина 2)

Народні методи зміцнення імунітету

Хоч ми живемо вже в ХХІ столітті, але народні методи підвищення імунітету, як і раніше, дуже важливі й популярні. Кожна сім'я може поділитися своїми секретами, які передаються з покоління в покоління. Але є секрети, які відомі всім. Наприклад, давно відомо про цілющі властивості меду (й інших продуктів бджільництва) або лимона. Мед можна використовувати замість цукру, медом можна ласувати замість цукерки або додавати в молоко (мед з молоком не тільки підвищує імунітет, але й стане запорукою швидкого засинання і чудового сну). А яка смакота виходить, якщо медом залити горіхи (мигдаль, фундук, кеш’ю, волоські) – ніяких  цукерок не захочеться!

Лимон давно прийнято додавати в чай – це і смачно, і корисно. Цедру лимона часто додають у пироги або кекси. Дуже смачне і корисне лимонне варення. Лимони помити, видалити з них кісточки і разом з шкіркою пропустити через м'ясорубку. Отриману масу треба змішати з цукром у пропорції 1:1. Це варення може стояти в холодильнику досить довго.

Чудово допомагають зміцнити імунітет відвари і сиропи шипшини або часник, який додається в їжу як спеція.

Давно відомі трави та лікарські рослини, які зміцнюють імунітет (наприклад, женьшень і ехінацея – екстракти з цих трав капають у чай). Чудово зарекомендували себе відвари і настої кропиви, ромашки, череди, листя суниці, шабельника, алое, листя берези, м'ята, меліса, іван-чай... Але народні засоби не завжди бувають смачними... Та не біда, для ласунів є і зміцнюючі імунітет смаколики.

Багато століть користуються популярністю і всенародною любов'ю варення з чорної смородини і варення з чорноплідної горобини. Малюк може із задоволення пити компот або чай з додаванням плодів шипшини. Прекрасний імунозміцнюючий засіб – натуральний мед, а найулюбленіші багатьма поколіннями дітлахів імунозміцнюючі ласощі – відома суміш меду, лимона, горіхів і сухофруктів: змішати по100 гподрібненої кураги, родзинок, волоських горіхів, додати мед і цедру одного великого лимона, вживати по чайній ложці вранці і ввечері. Що ще може бути смачнішим і кориснішим?

Про загартовування ми вже згадували, але це дійсно один із найбільш відомих способів підвищення імунітету дитини. Загартовування – це не обов'язково обливання холодною водою або купання в ополонці. Загартовують повітря, сонце, море (річка і озеро теж цілком підійдуть), гори, ліс, луки... Але до загартовування дитини слід поставитися дуже уважно і серйозно, тому спочатку краще проконсультуватися з педіатром.

Окрім іншого, дуже важливе правильне і здорове харчування і достатня кількість фізичної акивності. І якщо ви серйозно замислюєтеся, як підвищити імунітет дитини, то пам'ятайте, що запорука успіху – послідовність, терпіння і увага до свого малюка. Тоді всі зусилля будуть виправдані. Адже здоров'я улюбленого скарба – це головний підсумок всіх докладених зусиль!

Народні методи  зміцнення імунітету у дитини (Частина 3)

Народні методи  зміцнення імунітету у дитини (Частина 1)

Подготовила +Анастасия Михальченко

[ кстати, если информация на этой странице вам понравилась - нажмите фейсбучный like или гугл +1 чуть ниже - нам нравится такая форма одобрения того, что мы делаем для вас ;)]

Дата публикации: 14 Декабря 2013

Нравится