Болезни
< Статьи о: , , | Онлайн диагностика аллергии > |
Запашні трави для малюка
Купалися ластів’ята
Та в чару-водиці,
Щоб були ми білотілі
Та ще й білолиці.
Купалися ластів’ята
Та в чару-водиці,
Щоб були ми чорноброві
Та ще й білолиці.
У любисточку купали,
Живу воду наливали,
Щоб здоров’я тіло мало,
Лиха-горенька не знало.
Народна співаночка
Пам’ятаю перше купання свого сина, таке відповідальне, сповнене якимось нібито й безпідставним переживанням, аж до внутрішнього тремтіння. А потім цей аромат тільки-но викупаної дитини, який запам’ятовується назавжди. А яким запашним ставав мій малюк після купання у травах! Ромашка, м’ята, чистотіл, чебрець діяли заспокійливо, щоб сон дитятка був солодким
Перше купання
Усі батьки купають своїх малюків, як і рекомендують педіатри, на другий день після повернення з пологового будинку. Звичайно ж, до цієї процедури підходять з неймовірною відповідальністю, намагаючись зробити все правильно, щоб маля надалі сприймало купання із задоволенням, спокійно без плачу та пручання. Спеціально придбана ванночка для малюка наповнюється перекип’яченою водою, прискіпливо вимірюється температура води, щоб вона була 36-37° С. Пелюшечка, олійка, зеленка для обробки пупкової ранки, ватні тампончики — все повинно бути під рукою, як і чистенький одяг для крихітки. А ще трішечки марганцівки, щоб продезінфікувати воду і не допустити запалення. Температура у приміщенні, де купатимуть маля, повинна бути десь 24° С. Час купання приблизно 15 хвилин — цього досить, щоб дитинка насолодилася перебуванням у теплій воді, яка підсвідомо нагадує їй про комфортне перебування у лоні матері.
Зазвичай перші купання дитинки проводяться спільно мамою і татком — це традиційно складається майже в кожній сім’ї. Спільне купання немовляти надзвичайно зближує батьків не тільки між собою, але й із малям, яке сприймає цей світ за допомогою ласкавих батьківських рук. Та хочеться розказати не просто про купання малюка, про яке, мабуть, всі батьки знають, а й про давні традиції, пов’язані з цією, здавалось би, простою гігієнічною процедурою.
Прадавні традиції
Водичка-водичка, умий мені личко,
Щоб сміявся роток,
Щоб кусався зубок.
В давні часи на Русі народжували дітей у лазнях, ото ж і перше купання маляти відбувалося тоді ж. Баба-повитуха клала новонароджене маля животиком на віник робила йому легенький масаж з ритуальними примовляннями й обливала водою. Ще тиждень після народження дитини баба-повитуха купала маля, додаючи до води різні запашні трави. Для дівчаток у купіль додавали ромашку або калину, щоб рум’яна була, квітів, меду, трохи молока, щоб росла гарною. Для купання хлопчиків у воду додавали корінь дев’ясилу для сили, гілочку дуба — щоб ріс міцний, як це оповите містикою могутнє дерево, барвінок додавався для того, щоб життя було довгим, а квіти чорнобривців додавали, щоб хлопчик був чорнобривим. Воду для першої купелі гріли у високих горщиках, щоб дитина росла стрункою, але воді не дозволяли закипіти, інакше, за повір’ям, малюк міг стати сердитим.
Різні трави додавали під час купання дитини впродовж всього першого року життя, вкладаючи в це, здавалось би, просте гігієнічне дійство глибокий зміст, що формувався тисячоліттями. Наприклад, любисток додавали у воду щоб дитину любили, мелісу – щоб вона росла спокійною. Наші мудрі пращури вірили, що не тільки сама трава впливає на дитину, але й час, коли ця трава була зібрана. Так, люди вірили, що трави зібрані на Трійцю, мають не тільки цілющі, а ще й магічні властивості. У настоях із трав, зібраних на свято, купали немовлят, щоб вони росли здоровими й красивими. Іноді ці трави приносили на хрестини, щоб додати до святої купелі.
Трави для здоров’я
Із того часу, як наші прабабусі кожне купання немовляти у травах супроводжували повір’ями, минуло багато часу, але традиція під час купання додавати настої з запашних та цілющих трав збереглася й понині. Звичайно ж, ми зараз надаємо зовсім іншого значення цим травам, але ж як добре вдихнути запах м’яти чи ромашки, який точиться навкруги викупаного малюка. І не тільки народна медицина рекомендує додавати трави у воду під час купання немовлят, педіатри також радять додавати їх як лікарські засоби при деяких проблемах і задля простої гігієни.
Отож традиційно в воду для купання дитини додають ромашку чи мати-й-мачуху для підвищення захисних властивостей дитячої шкіри й для її дезінфекції.
Коли ж малюк страждає на дерматит, діатез, висипання, можна додавати у воду відвар череди, чистотілу або ж звіробою. Крім того, купання з чистотілом є загальнозміцнюючим засобом.
Неспокійних дітей купають, додаючи відвар меліси, м’яти чи корінь валеріани, пустирник, кропиву.
Звичайно ж, купання немовлят у травах є ефективним засобом проти подібних проблем тільки за умови їх щоденного застосування. Не варто чекати миттєвого зцілення після першого ж занурення у воду з трав’яними настоями. Але ж погодьтеся, що це дуже приємна справа, і не треба чекати, коли у малюка виникнуть проблеми, щоб розпочати купати його у запашних травах.
Трави для купання немовлят можна заварювати як кожну окремо, так і збори. Наприклад, для маляти, яке страждає попрілостями, можна застосовувати збір, що складається з ромашки, звіробою, череди, дубової кори, змішавши їх по одній чайній ложці, заливши склянкою окропу і настоявши п’ять хвилин. Дію активних речовин тих трав, у яких купають немовлят, важко переоцінити, вони мають профілактичний та оздоровчий вплив на організм, стимулюють процес обміну речовин, заспокоюють психіку малюка.
Отож не варто вважати купання немовлят у травах пережитком далекого минулого, ця приємна процедура шанована сучасними педіатрами і вони не цураються таких методів профілактики та лікування.
А як приємно, коли малесеньке дитятко, викупане у запашних травах, тихенько сопе у своєму ліжечку, солодко усміхаючись уві сні.
Подготовила +Анастасия Михальченко
[ кстати, если информация на этой странице вам понравилась - нажмите фейсбучный like или гугл +1 чуть ниже - нам нравится такая форма одобрения того, что мы делаем для вас ;)]
Дата публикации: 15 Октября 2012
- Как спастись от сезонной аллергии?
- Весенние капризы природы
- Аллергия: слезы по весне
- Витамин D приводит к облегчению хронической крапивницы
- Одни и те же пищевые продукты вызывают разные виды аллергии
- Новый метод определения контактного дерматита
- Мобильные телефоны могут вызвать аллергическую реакцию
- Несколько вопросов и ответов об аллергии у ребенка
- Ученые нашли причину, почему домашние собаки защищают от астмы и инфекции