Хмель – здоровые сюрпризы для любителей пива
Употребление мяса изменяет баланс бактерий в кишечнике
справочник лекарств с доказанной эффективностью
Медицинская консультация

Последний номер журнала

< Статьи о: ,

Набридло сіре повсякдення? Вперед до екзотики!

Набридло сіре повсякдення? Вперед до екзотики!

Ця холодна зима ніколи не закінчиться. Скільки б не вдивлявся на термометр за вікном, нічого втішного в найближчий час не побачиш. А так хочеться замість сірого повсякдення та зимових заметілей сонечка, тепла, якоїсь екзотики. Є тільки один шлях — гайнути у тропічний екзотичний рай і на декілька днів пірнути з головою у зелені джунглі, сповнені незлічених пригод

Тропічний рай
Що ж таке тропіки? Ще зі школи ми знаємо, що це місцевість на північ та південь від екватора, найбільш спекотний пояс Землі. У цій місцевості росте специфічна тропічна рослинність, багато тварин, які не живуть більше ніде, і дуже специфічний клімат з тропічними зливами, які можуть тривати тижнями.

Віднедавна найбільш популярними для відпочинку стали такі країни, як Малайзія, Таїланд, Індонезія та інші. А як привабливо звучать розповіді про поїздку на Філіппіни, в Еквадор чи на Мадагаскар. Звичайно ж, є багато країн, розташованих у тропічних зонах Америки, Африки та Азії, але немає сенсу перелічувати всі, це прерогатива туристичних агенцій, наше ж завдання полягає зовсім у іншому — застерегти від неприємностей такої мандрівки. Люди, намагаючись втекти від холоду зими, бажають розважитися та насолодитися екзотичними краєвидами, а не привезти з відпочинку як додаток до чудових фотографій ще і якусь таку ж екзотичну хворобу.

Тропічні хвороби та запобігання

То ж все вже вирішено, втеча від заметілі запланована, екзотичні тропіки вже заполонили всі мрії та сни, саме час подбати про здоров’я. Отож, у залежності від країни, яку невдовзі будете підкоряти та підкорятися її красі, слід робити профілактичні щеплення. Кожна частина світу відрізняється не тільки рослинним та тваринним світом, звичаями народів, які там проживають, а ще й хворобами. Але найрозповсюдженіша хвороба, яка є практично у всіх тропічних країнах, — це малярія, яка у випадках зараження важко лікується. Інша проблемна — всілякі глистові заражені, наприклад,  онхоцеркоз, який розповсюджений у Африці та у Латинській Америці, чи шистосоматоз. Дуже розповсюджені захворювання різновидами  вірусних лихоманок: геморрагічні аргентинська та болівійська, лихоманка Ласса, Марбург та Ебола, лихоманка Рифт, жовта та інші. Тож при такій великій кількості захворювань все ж краще зробити всі потрібні щеплення ще до поїздки у омріяні краї.
Крім цього, просто необхідно притримуватися правил поведінки у тропіках, бути надзвичайно вимогливим до гігієни та їжі, яку вам пропонують у місцевих ресторанах чи кав’ярнях. Найбільш безпечно споживати знайомі страви і ніколи не купувати щось екзотичне на місцевих базарах.
Непорушні  правила поведінки
Перш за все, у яку б тропічну країну ви не збиралися їхати, потрібно мати при собі власну невеличку аптечку. У ній повинні бути протидіарейні препарати, на всяк випадок антибіотики широкого спектру дії й антибіотик проти кишкових збудників. Частенько від вологого морського клімату можуть виникнути шкірні висипи та хвороби, то ж бажано мати при собі мазі від цих проблем. Екзотична їжа, квіти, укуси комах можуть викликати алергічні реакції, тож потрібно мати протиалергічні та антигістамінні препарати. Також необхідні антисептик, бинт, бактерицидний пластир. Звичайно ж, перед подорожжю необхідно порадитися з лікарем, що саме брати і як запобігати можливим хворобам.

То ви вже підготувалися насолодитися кораловими рифами, попірнати серед різнокольорових океанських риб, здригатися від жаху, чуючи звуки джунглів, зазирнути в жерло вулкану чи покататися на слоні? Тож насолоджуйтеся відпочинком у омріяній екзотиці, бо ви вже до цього готові.

Подготовила +Анастасия Михальченко

[ кстати, если информация на этой странице вам понравилась - нажмите фейсбучный like или гугл +1 чуть ниже - нам нравится такая форма одобрения того, что мы делаем для вас ;)]

Дата публикации: 15 Октября 2012

Автор: 

Нравится