Соединение, содержащееся в винограде и красном вине, поможет лечить различные типы рака
Лысые мужчины в большей степени подвержены риску развития рака предстательной железы
справочник лекарств с доказанной эффективностью
Медицинская консультация

Последний номер журнала

< Статьи о:

ДЖЕНТЛЬМЕНСЬКИЙ НАБІР

ДЖЕНТЛЬМЕНСЬКИЙ НАБІР

Навряд чи є людина, якій жодного разу не доводилося чути, що хворобу простіше попередити, аніж вилікувати. Та кого ці слова підштовхнули до рішучих дій? Взяти хоча б чоловіків: шестеро з десяти вважають себе сильною статтю і йдуть до лікаря тільки тоді, коли дійсно хворі. Кожен другий уникає обстеження, бо воно йому... неприємне. Кожен третій не хоче стикатися з «поганими» захворюваннями, тому не прагне до їх раннього виявлення. І майже ніхто з чоловіків не замислюється, що своєчасне обстеження — це та сама турбота про здоров'я, яка дозволить зберегти високий рівень якості життя на довгі роки (простіше кажучи, повністю виключити виникнення складних проблем із організмом у старості). До того ж «усе» перевіряти зовсім не потрібно...

  • Чоловікам, старшим від 40 років, достатньо робити профілактичне обстеження лише один раз на рік. Найбільш значущі серед лабораторних досліджень — аналізи сечі й крові (загальний і біохімічний). За відхиленнями від норми в загальному аналізі крові можна дізнатися про ймовірні збої в організмі. А біохімічне дослідження дасть розгорнуту картину функціонального стану більшості внутрішніх органів і, можливо, допоможе виявити хворобливі зміни на ранніх етапах. Аналіз сечі свідчить про стан нирок, сечоводів і сечового міхура. Після 50 років доцільно раз на два роки здавати аналіз калу на приховану кров, щоб не пропустити розвиток пухлинних захворювань товстої й прямої кишок. (За три дні до здачі цього аналізу необхідно виключити з раціону всі види м’ясної їжі.)
  • З особливою увагою необхідно поставитися до обстеження уролога, адже аденома й рак передміхурової залози — захворювання вікові. Частоту проведення діагностики визначає лікар залежно від результатів обстеження: УЗД передміхурової залози, сечового міхура і, по можливості, визначення ПСА (специфічного при пухлинних захворюваннях передміхурової залози онкомаркера). Як правило, достатньо завітати до уролога раз на рік (для чоловіків після 60 років — раз на півроку).

Майте на увазі: у разі раннього виявлення раку простати шанси на лікування досить високі!

  • Жодне обстеження не буде повним без електрокардіографії й навантажувальних тестів. Це потрібно для своєчасного виявлення збоїв у роботі серцево-судинної системи.
  • До переліку загальних аналізів і оглядів треба додати й консультацію лікаря-офтальмолога. Він не лише визначить гостроту зору, але й перевірить внутрішньоочний тиск, що дозволить уникнути глаукоми.

Інші обстеження теж можуть виявитися не зайвими, але питання про їх доцільність вирішить лікар.

Дата публикации: 4 Мая 2013

Нравится