Болезни
< Статьи о: | Онлайн диагностика беременности > |
Пологи разом — іспит на любов
Здавалося б, зачали разом — чому б разом не народжувати? Дійсно, за статистикою, в Європі 99 % чоловіків присутні під час пологів. В Америці лікар приходить тільки, коли починаються пологи, а під час переймів поруч із породіллею чоловік. Але, на жаль, в Україні, незважаючи на те, що неважко знайти лікаря, який схвалює бажання пар народжувати разом, спільні пологи не розповсюджені. Невже для наших чоловіків пологи — занадто важкий життєвий іспит на любов до дружини й дитини? Мабуть, так. Більшість тат від нього відмовляються, деякі звільнені через обставини. Але ж інші готуються серйозно й ретельно — і «складають» на відмінно! А їхній здоровий і усміхнений малюк — це найвища оцінка
Гарантія успіху
Чи потрібна породіллі підтримка під час пологів? Авжеж, потрібна, бо пройшли ті далекі часи, коли жінка, щоб успішно розродитися, ховалася від людей у степу чи біля річки. Потім, кілька тисячоліть потому, пологи почали відбувалися вдома. Усі сусіди (у тому числі чоловіки й діти) поспішали до вагітної, у якої почалися перейми, щоб запропонувати їй підтримку і стати свідками ритуалу появи нової людини. Згодом процес став закритим, і при цьому таїнстві могла бути присутня спочатку лише досвічена повитуха, пізніше — тільки кваліфікований лікар або акушерка. Чоловіків ні за яких обставин не допускали. І тільки в 60-х роках на Заході татусів почали залучати до пологів.
У 1971 році на Міжнародному конгресі психосоматичної медицини в Лондоні доктор Дж. Сасмор представила результати досліджень 45 тис. пологів за різних обставин. Найбільш успішними були пологи у присутності майбутнього батька. Доведено, що завдяки підтримці й допомозі чоловіка під пологів час шанси жінки народити здорову дитину без ускладнень підвищуюються на 23 %.
У чому ж секрет? Чим же майбутній тато може допомогти жінці й дитині, якщо медичної освіти у нього немає? Не треба бути лікарем, щоб під час пологів заспокоїти породіллю, сказати їй кілька приємних слів, навіть потримати за руку під час переймів, допомогти у прийнятті важливих рішень або прийняти їх самостійно. Ніякі розкішні палати, нові методики, сучасна апаратура й найкваліфікованіші фахівці не замінять того відчуття захищеності й спокою, яке дає підтримка коханого чоловіка. А це і є важлива гарантія успіху.
Підготовка — справа серьозна
Присутність батька дитини під час пологів — це своєрідний екзамен, перевірка на любов, на міцність стосунків пари. Витримати цю перевірку може не кожен. А чоловік, присутній на пологах, ПОВИНЕН витримати. Він не просто сторонній спостерігач, а посередник між породілею і медперсоналом. Кому-кому, а йому не можна панікувати й конфліктувати з лікарем, нав’язувати свою позицію, діяти всупереч бажанням і стану дружини. Тому під час підготовки важлива кожна деталь: знання про вагітність, фізіологію і психологію пологів, способи дихання, техніки знеболювального масажу, вправи в парі під час переймів для більш ефективного розкриття шийки матки, методи, які практикуються в пологових будинках.
Слід бути готовим і до того, що жінка може сказати, щоб чоловік не торкався до неї. Але це не означає, що майбутній тато зайвий, просто саме зараз вона не може переносити ніяких дотиків. У такій ситуації слід спокійно відсторонитися й перечекати. І можливо, вже через кілька хвилин породіллі можуть знадобитися сильні руки коханого чоловіка й слова його підтримки. Іноді масаж спини, простий дотик руки й погляд чоловіка під час пологів можуть бути корисніші за присутність світил гінекології.
Операція кесаревого розтину не є протипоказанням для участі чоловіка в пологах. Він може бути присутнім на операції так само, як і під час звичайних пологів, а потім взяти на себе турботу про малюка, доки мама приходить до тями
МИ НАРОДИЛИ!
Присутність чоловіка під час пологів потрібна не тільки матері. Це позитивно впливає і на батька, і на малюка. Можливо, під час самого процесу народження дитини тато чекатиме за дверима. Та як тільки немовля покладуть мамі на живіт, новоявлений тато зможе побачити його в перші хвилини життя. У такі миті і мати, і батько не можуть стримати сліз радості. Це невимовне, ні з чим не зрівняне відчуття...
Із точки зору фізіології, переживання, коли емоційне сприйняття важливої події перекриває її бачення, називаються «вершинними». Тому момент народження малюка сприймається як тріумфальний результат важкої спільної роботи. І татусі, які були присутні на пологах (хоч і частково), гордо кажуть: «МИ НАРОДИЛИ!». І коли батько 5–7 хвилин потримає на руках новонароджене дитя, відбудеться контакт «шкіра до шкіри» — і між ним і крихіткою встановиться нерозривний зв’язок на все життя. Такі чоловіки лагідно й дбайливо ставляться не тільки до своєї дружини й дитини, але й до жінок і дітей взагалі. А сім’ї, де мама і тато народжували разом, наповнені атмосферою любові, там панує взаєморозуміння й відповідальність одне за одного.
Часто батькові пропонують перерізати пуповину. Це дуже символічний момент — «відокремлюючи» таким чином дитину від матері, батько визначає своє місце в її житті
Дата публикации: 15 Февраля 2013
- Ожирение не уменьшает шансы забеременеть, если ЭКО проводят при помощи донорских яйцеклеток
- Переедание матери во время беременности провоцирует развитие ожирения у ребенка
- Использование назальных спреев при беременности может увеличить риск развития врожденных дефектов у младенцев
- Болезни адаптации: токсикоз
- Беременность как окно в будущее здоровье
- Помогает ли акупунктура повысить результативность экстракорпорального оплодотворения?
- Интересные факты о внутриутробном развитии ребенка
- Особенности бандажного шопинга, или Как я устраняла мелкую неприятность
- Для беременных женщин недостаточно только потребления хлеба с добавлением йодированной соли