Медицинская консультация

Последний номер журнала

Ви хочете бачити дитину відмінником?

Ви хочете бачити дитину відмінником?

Відповідь на це питання не така вже й однозначна, як може здатися на перший погляд. Палке бажання батьків бачити сина «най-най» може спровокувати розвиток у нього комплексу відмінника

На перший погляд, це прекрасна риса. На жаль, перфекціонізм нерідко межує із серйозними психічними розладами і здатний зіпсувати життя не тільки самій людині, але й її близьким, рідним, колегам. Предметом переживань можуть бути спортивні досягнення, поняття «хороший син/дочка», зовнішня привабливість, правильність поведінки, слідування моді та ін.

Що чекає в майбутньому?

На жаль, мало кому з перфекціоністів вдається прожити життя на «відмінно». Ті, в кого є синдром відмінника, рідко досягають значних висот, їм не вистачає рішучості стати лідером, тому що вони часто уникають брати на себе відповідальність, боячись зробити помилку, зволікають із рішенням, вважають за краще не ризикувати і діяти в рамках заданої схеми. Такі люди старанні і мають певну кількість накопичених знань, але не завжди вміють застосовувати їх на практиці, не здатні до критичного аналізу, схильні до догматизму, рідко мають свободу мислення і виявляють творчий підхід до справи.

Перфекціоністи вважають себе невдахами навіть в тих випадках, коли просуваються кар'єрними сходами, хоча всім зрозуміло, що відчуття успіху дуже суб'єктивне, а досягти високої планки під назвою «ідеал» практично неможливо.

Як уберегти дитину?

  • Намагайтеся, щоб вираження вашої любові до дитини не було пов’язане виключно з тими випадками, коли вона була у чомусь успішною. Виявляйте свої почуття без жодного приводу і навіть в ситуації, коли дитина завинила. Для цього потрібно критикувати не дитину, а конкретний проступок.
  • Намагайтеся прищеплювати малюкові здорове ставлення до промахів і невдач як до робочого моменту досягнення мети.
  • Привчайте дитину мислити і діяти самостійно, вміти об'єктивно оцінювати результати своєї роботи, аргументувати і відстоювати власну думку.
  • Не намагайтеся, щоб ваш малюк був краще за інших. Краще і здоровіше він буде, якщо двигуном особистого зростання будуть відповідальність, почуття обов'язку, любов до пізнавального процесу. Не концентруйтеся на успіхах дитини, більше думайте про те, щоб він був щасливий і здоровий. Не пред'являйте дитині завищені вимоги, не лайте за погані оцінки.

Зшийте разом з дитиною м'яку іграшку. Іноді саме такі, часом досить недосконалі вироби стають для малюка улюбленими. Дитині принагідно можна пояснити, що так само, як він любить саморобного й не зовсім «правильного» зайця, так і мама з татом люблять його, незважаючи на те, що у нього не все виходить

Дата публикации: 5 Мая 2017

Нравится