Медицинская консультация

Последний номер журнала

Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини: готуємось правильно

Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини:  готуємось правильно

 Лікар призначив Вам чи дитині ультразвукове дослідження (УЗД). Ви записуєтесь на цю процедуру та відпрошуєтесь на роботі. На жаль, досить часто трапляються ситуації, коли УЗД не можна провести через погану підготовку пацієнта. Як правильно підготуватися до УЗД органів черевної порожнини, розповідає лікар вищої категорії Ольга Ілясова

 Напередодні

В ідеалі, за три дні до проведення УЗД органів травного тракту слід уникати вживання продуктів харчування, що можуть призводити до підвищеного газоутворення. До них належать бобові (квасоля, горох, боби, сочевиця, арахіс та ін.), кукурудза, квашена капуста, молоко, свіжий хліб, шоколад, газовані напої. Також не рекомендовано їсти млинці та вареники. Перевагу слід віддати нежирному м’ясу та рибі (краще за все готувати на пару), печеним яблукам, зерновим кашам на воді. Харчування має бути дрібним, а переїдання слід взагалі виключити.

В ситуаціях, коли за медичних показань УЗД необхідно провести терміново, достатньо уникнути вживання зазначених продуктів напередодні обстеження. Також в будь-якому випадку останній прийом їжі не повинен бути пізніше ніж о 18-й, максимум о 19-й годині.

Також протягом трьох днів перед обстеженням лікар може призначити активоване вугілля, ферментні препарати або ентеросорбенти.

Якщо у людини, який призначено УЗД органів черевної порожнини, надлишкова маса тіла, напередодні обстеження слід зробити очищувальну клізму. Якщо таких проблем немає, ця маніпуляція не потрібна. Дітям це також не рекомендовано — достатньо лише дотримуватися правил раціонального харчування.

 В день обстеження

Зранку того дня, коли має бути проведено УЗД, Ви повинні прийти натщесерце, тобто їсти не можна взагалі. Дозволяється тільки пити воду.

Слід зазначити, що в деяких випадках людина не може не поїсти зранку. Зокрема, це стосується людей, які страждають на цукровий діабет. У такому разі можна поснідати за умови, що УЗД буде проведено не раніше ніж за 4 год після їди. При цьому необхідно уникати вживання таких продуктів, як сметана, сир, яйця тощо.

В будь-якому випадку лікаря, що проводить УЗД, необхідно попередити про те, що Ви з’їли чи випили перед обстеженням, та коли саме це відбулося.

Пам’ятайте, що правильна підготовка є запорукою того, що й діагноз Вам встановлять правильно.

Дата публикации: 3 Мая 2017

Нравится