Медицинская консультация

Последний номер журнала

Правда про куріння

Правда про куріння

Розвінчуємо міфи, якими курці дурять самі себе і оточуючих

Куріння рятує від стресів і заспокоює нерви

Це неправда. Нікотин, смоли, дим, що містяться у тютюні і виділяються при курінні, насправді не розслабляють, а лише загальмовують діяльність найважливіших ділянок центральної нервової системи. Нікотин, як і наркотик, викликає звикання, тому, звикнувши до паління, людина не може розслабитися без сигарети взагалі. Курців заспокоює не нікотин, а ритуал, який виробився при багатолітньому курінні.

Той, хто курить, завжди буде струнким

Це неправда. Серед затятих курців чимало огрядних людей. Однак куріння може викликати порушення у роботі ендокринної системи й іноді дійсно призводити до втрати ваги. Але у будь-якому разі, це не те схуднення, якого варто прагнути, адже збій гормонального рівня – надто висока ціна за примарну стрункість.

Легкі сигарети шкодять менше

Це неправда. Залежність формується на нікотин. Поки курець не отримає свою дозу, він буде палити – затягуватися глибше і довше затримувати дим на видиху. Те ж стосується зменшення кількості викурених сигарет на день.

Після випаленої однієї цигарки збільшується кількість ударів серця на хвилину, підвищується тиск, звужуються судини, що з часом може спровокувати утворення тромбів та, як наслідок, розвиток інфарктів та інсультів. Ризик раптової смерті у курця зростає у кілька разів.

Після випаленої однієї цигарки через запалення звужуються дихальні шляхи, активізується виділення мокротиння, розвивається кашель, частіше виникають напади астми.

Чималу шкоду куріння наносить репродуктивній системі, зумовлюючи імпотенцію та безпліддя. Від куріння страждає ще ненароджена дитина в утробі матері, окрім того, вона може з’явитися на світ із серйозними вродженими вадами.

Ніколи не пізно кинути курити

Регулярне палінні завдає незворотної шкоди багатьом життєво важливим системам і  органам людського організму, проте навіть затятий курець відчує покращення стану здоров'я через деякий час після того, як кине палити:

  • Через 3-9 місяців після відмови від куріння функція дихання поліпшується на 10%.
  • Через 5 років після відмови від куріння ризик інфаркту міокарда скоротиться в 2 рази порівняно з курцем.
  • Через 10 років після відмови від куріння ризик раку легень знизиться в 2 рази порівняно з людиною, яка постійно палить.

Дата публикации: 18 Мая 2017

Нравится