Медицинская консультация

Последний номер журнала

Медичний туризм: профілактика та лікування

Медичний туризм: профілактика та лікування

Загальний стан галузі охорони здоров’я в Україні, на жаль, не дозволяє отримати якісну медичну допомогу на місцях. Хворим доводиться звертатись до медичних центрів, які розташовані далеко від місця їхнього проживання. Тому в Україні з’явився окремий напрямок — медичний туризм

Сучасний пацієнт потребує не тільки інформації про стан свого здоров’я, але й альтернативних пропозицій щодо засобів лікування. Він хоче мати можливість самостійно обирати фахівця і клініку, до яких звернутися, отримувати медичну допомогу із використанням сучасних технологій і обладнання. Лікування за кордоном дозволяє отримати консультації та допомогу лікарів зі світовим іменами за унікальними методиками на обладнанні, якого Україна поки що не має.

Поняття «медичний туризм» розглядається у широкому розумінні і охоплює все — від організації профілактичних заходів, спрямованих на зміцнення здоров’я, до лікування важких патологічних станів

  Традиційно країнами-лідерами з надання медичних послуг є Німеччина і Ізраїль. Але за останнє десятиріччя Туреччина склала їм серйозну конкуренцію. Завдяки значним інвестиціям в галузь охорони здоров’я медицина в Туреччині знаходиться на одному рівні з провідними європейськими країнами. Зараз тут функціонує більше ніж 1400 лікарень, з яких 43 установи — медичні центри і клініки — отримали сертифікати міжнародної організації з акредитації медичних закладів Joint Commission International. Близько 300 організацій надають медичну допомогу в тісному зв’язку з міжнародними медичними центрами.

Жорстка цінова політика, яку проводить уряд Туреччини, дозволила в 2‒3 рази знизити вартість медичних послуг в турецьких клініках порівняно з європейськими та американськими

 Туреччина має значні досягнення в таких галузях, як трансплантація органів, генетичні дослідження, репродуктивне здоров’я, нейрохірургія, кардіологія та серцево-судинна хірургія, онкологія, ортопедія, пластична хірургія, офтальмологія, стоматологія та ін. Клініки Туреччини оснащені новітнім високотехнологічним обладнанням. Наприклад, робот daVinci® здатний виконувати широкий спектр операцій в урології, онкології і онкогінекології — від тотальної простатектомії, гістеректомії (видалення матки), нефректомії (видалення нирки) до органозберігаючих процедур з корекції опущення тазових органів і реконструкції сечового міхура.

 А клімат і геотермальні ресурси країни обумовлюють її високий потенціал щодо реабілітації хворих та розвитку індустрії краси — WELLNESS- і SPA-центрів.

З метою розвитку медичного туризму і об’єднання національних зусиль по залученню до країни пацієнтів з усього світу в 2005 р. була заснована Турецька асоціація медичного туризму. Серед її членів багатопрофільні клініки (найбільші з них: Memorial Hastanesi, Medicana Health Group, Liv Hospital та ін.), готелі та термальні курорти, туристичні агентства, Мedical SPA-центри, SPA&WELLNESS-курорти, посередники і асистуючі компанії. На сьогодні асоціація має 272 офіційних представництва по всьому світу (85 країни, 144 міста).

 Члени асоціації готові працювати з пацієнтами з усіх країн світу і практикують обслуговування на різних мовах. Персонал клінік і лікарень говорить англійською, французькою, російською, арабською мовами або залучає до співпраці перекладачів вищої категорії.

 З метою розвитку медичного туризму і залучення інвесторів Турецька асоціація медичного туризму виступила організатором форуму «HESTOUREX», в ході якого відбулись науковий конгрес і виставка. До участі у форумі були запрошені фахівці в галузі оздоровчого, медичного і спортивного туризму з 50 країн світу. Загалом у цій події взяли участь близько 2000 осіб, серед них міністри, представники інвестиційних фондів, туристичні агентства, спортивні федерації, адміністратори закладів охорони здоров’я і підприємств соціального забезпечення. На 500 стендах виставки свої можливості продемонстрували клініки, компанії, установи та організації галузі охорони здоров’я

Дата публикации: 3 Мая 2017

Автор: 

Нравится