Медицинская консультация

Последний номер журнала

Коли болить горло, весна втрачає барви

Коли болить горло, весна втрачає барви

Сонце світить, а не гріє не лише взимку, але й на початку весни. Легковажно повіривши його першим променям, ми нерідко розплачуємося за свою несерйозність застудою, яка насамперед проявляється болем і відчуттям дискомфорту в горлі

Біль у горлі виникає внаслідок ураження слизової оболонки. Хвороботворні мікроби (бактерії або віруси), прикріплюючись до клітин, руйнують їх і спричиняють запалення. Залежно від зони запалення біль у горлі класифікують як фарингіт (запалення ротоглотки), тонзиліт (запалення мигдаликів) чи ларингіт (запалення гортані). У складніших випадках інфекція поширюється на все горло і навіть на трахею та бронхи.

Зазвичай біль у горлі зумовлюють такі чинники: забруднене наколишнє середовище (запорошене повітря), тютюновий дим та дим від паленого листя, а також випари хімічного походження. Кожен чинник зокрема, а нерідко й усі разом призводять до надмірної сухості і підвищеної чутливості слизової оболонки, а відтак, до легкого проникнення шкідливих мікроорганізмів. Риновірус, парагрип і грип є найчастішими причинами болю в горлі. Близько 20% випадків болю в горлі спричиняють бактерії. До менш поширених причин належить, наприклад, гастроезофагеальний рефлюкс.

Лікує горло, береже зуби

Убільшості випадків причиною болю в горлі є вірусна інфекція. Доведено, що в такому разі приймати антибіотики не тільки недоречно, але й небезпечно, передовсім тому, що вони діють винятково на бактеріальні хвороботворні мікроби. А коли застосовувати антибіотики без потреби, може розвинутися нечутливість до них. Тобто, коли препарат буде дійсно необхідним, він допомогти не зможе.

Отож, при болю в горлі варто звернути увагу на лікарські засоби місцевої дії, які називаються комбінованими антисептиками, зокрема, препарати для розсмоктування без цукру, складники якого доповнюють і посилюють дію один одного.

ЛЗ без цукру застосовують для лікування і профілактики запальних та інфекційних захворювань порожнини рота, горла та гортані, а саме: запалення мигдаликів (тонзиліт, ангіна), слизової оболонки рота (стоматит, молочниця, афти) і ясен (гінгівіт), катару глотки (фарингіт), катару гортані (ларингіт), а також для профілактики грипозних інфекцій. Льодяники без цукру діють швидко, не пошкоджують зубну емаль, мають приємний смак та дезодоруючий ефект.

 

 
 

Дата публикации: 2 Мая 2017

Нравится