Медицинская консультация

Последний номер журнала

Капуста

Капуста

Білокачанна, червонокачанна, цвітна, пекінська, броколі, савойська, брюссельська, кольрабі –– це все капуста, кожен різновид якої по-своєму корисний для здоров’я

Білокачанна містить практично таку саму кількість вітаміну С, що й цитрусові, а крім того, вітамін А, вітаміни групи В, К, Р, РР, фолієву, тартронову, пантотенову кислоти. Капуста багата на каротин, калій, залізо, кальцій, фосфор, натрій і магній та клітковину. Цікаво, що при квашенні кількість вітаміну С в капусті збільшується.

Білокачанна капуста вважається одним з кращих продуктів для стимулювання функції травлення і профілактики розладів травного тракту. Існують навіть спеціальні методики та дієтичні програми лікування таких серйозних захворювань, як виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, за допомогою капустяного соку.

Завдяки зволожувальним і відбілювальним властивостям капусту широко використовують у косметології в програмах догляду за шкірою. Найпоширенішим способом застосування є капустяні маски.

Поза тим, білокачанна капуста зміцнює волосся та нігті.

Єдиний мінус –– перетравлювання капусти через великий вміст клітковини спричиняє підвищене газоутворення. Людям, схильним до такого порушення, рекомендують поєднувати капусту з морквою і шпинатом.

Цвітна капуста визнана американськими дієтологами найбільш корисною для здоров’я серед усіх інших овочів. Науковці запевняють, що у ній містяться практично всі необхідні людині вітаміни та мікроелементи. Мусимо їм повірити, адже споживши лише 50 г цвітної капусти, ми забезпечимо себе денною нормою вітаміну С! А ще цей надзвичайний овоч багатий на вітамін А, необхідний для гостроти зору і пружності шкіри. Цвітна капуста радо поділиться з нами і вітамінами групи В, які зміцнюють серцево-судинну та нервову системи.

Завдяки вмісту магнію, заліза та низки важливих мінералів, яблучної та лимонної кислот цей овоч рекомендують вживати при захворюваннях травного тракту, недугах печінки і жовчного міхура, а також при ожирінні.

Хочете зміцнити судини –– досхочу їжте цвітну капусту, бо вона прекрасно виводить холестерин, чим запобігає розвитку інфаркту міокарда та інсульту.

Цвітна капуста –– ідеальний продукт для дітей, який сприяє їхньому активному росту.

 

Дата публикации: 4 Мая 2017

Нравится