Медицинская консультация

Последний номер журнала

Чистий подих

Чистий подих

 Галітоз — це стійкий неприємний запах з рота, який не усувається за допомогою традиційних гігієнічних засобів. З одного боку, така прикрість може виникнути як наслідок певної патології внутрішніх органів (дихальних шляхів, травного тракту, ендокринної системи), а з іншого –– через низький рівень гігієни порожнини рота. Частота галітозу в населення становить  понад 30%

Втім у багатьох випадках неприємний запах пов’язаний з проблемами саме порожнини рота:

• Карієс та його ускладнення, запальні захворювання пародонта, захворювання слизової оболонки порожнини рота, пухлиноподібні утворення.

• Поганий догляд за зубами, язиком, ортопедичними та ортодонтичними конструкціями.

• Синдром сухості порожнини рота (ксеростомія) — дуже поширена причина галітозу. Внаслідок зменшення швидкості секреції слини порушуються процеси природного очищення порожнини рота, створюються сприятливі умови для розмноження бактерій. Поза тим, ксеростомію можуть зумовлювати прийом деяких лікарських препаратів, захворювання і порушення функцій слинних залоз, ротовий тип дихання.

• Оголення частини кореня зуба через осідання ясен (так звана рецесія ясен) — ще одна ймовірна причина неприємного запаху з рота. Внаслідок цього зуби стають дуже чутливими до температурних і хімічних подразників, відтак, добре почистити їх від залишків їжі практично неможливо.

Кислий запах з рота свідчить про проблеми з боку травного тракту (виразка шлунка, гастрит з підвищеною кислотністю).

Запах аміаку вказує на ниркову недостатність.

Гнилісний запах спричиняють карієс, проблеми з коронками і зубними протезами.

Запах ацетону провокує цукровий діабет або порушення у роботі підшлункової залози.

 

 
 
 
 

Дата публикации: 1 Мая 2017

Нравится